W samorządach Gospodarka Prawo

4 października pierwsze szkolenie Akademii „Wspólnoty”

Nowa jakość szkoleń dla wszystkich pracowników samorządowych oraz kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych JST.

Od prawie ośmiu lat obowiązuje art. 29 ust. 2 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. DzU z 2014 r. poz. 1202), który nakłada na samorządy obowiązek zapewnienia w budżecie środków na szkolenia. Każdego roku, podczas jego planowania, większość samorządów zadaje sobie pytania: Jakie szkolenia wybrać? Ilu pracowników w tym roku przeszkolić? Których?

Podpowiadamy – wszystkich pracowników. Jeśli ktoś sądzi, że to niemożliwe, zapraszamy do Akademii „Wspólnoty”.

 

Na czym polega przewaga Akademii „Wspólnoty” nad innymi ofertami dla pracowników JST? Przede wszystkim na tym, że wszystkie szkolenia prowadzone są w formie transmisji on-line, jako tzw. webinaria. Oznacza to, że kontakt i interakcja każdego pracownika z trenerem odbywają się poprzez internet. Pracownik może więc odbyć szkolenie w urzędzie lub w domu, oszczędzając czas i koszty wynikające z podróży i noclegu. Jeśli określonego dnia pracownik nie ma możliwości wzięcia udziału w szkoleniu, wszystkie webinaria znajdzie w Bibliotece Wiedzy. Użytkownik będzie miał do niej dostęp 24 h przez 7 dni w tygodniu. W Bibliotece Wiedzy, poza webinarium, dostępne będą materiały uzupełniające, które łącznie stworzą kompendium wiedzy, w pełni wyczerpujące tematykę szkolenia. Będą to m.in. akty prawne, linie orzecznicze, analizy i komentarze, wzory i szablony dokumentów, debaty eksperckie, publikacje prasowe oraz odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników webinarium.

 

Poza teorią urzędnik w trakcie szkolenia będzie miał okazję zapoznać się również z praktyką. Wykorzystane do tego zostanie studium przypadku, w którym ekspert omówi problem na podstawie sytuacji zaistniałej w wybranej jednostce samorządu terytorialnego.

 

Po każdym webinarium użytkownik będzie mógł pobrać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test. Na podstawie uzyskanych wyników z testów ze wszystkich szkoleń danej ścieżki tematycznej, otrzyma dyplom.

 

Zarówno pracownik samorządowy, jak i jego przełożony, będą mieli w Akademii „Wspólnoty” możliwość wygenerowania raportu określającego, w jakim stopniu i w jakim czasie urzędnik poszerza swoje kwalifikacje zawodowe.

 

Ważnym atutem Akademii „Wspólnoty” jest forma płatności za szkolenia – roczny, z góry ustalony abonament, który za pomocą loginu i hasła zapewnia nieograniczony dostęp do platformy każdemu pracownikowi urzędu, jak również kadrze kierowniczej jednostek organizacyjnych. Abonament w Akademii „Wspólnoty” to nieograniczona liczba pracowników podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe i pogłębiających wiedzę bez zbędnych procedur i opłat wymaganych każdorazowo przy tradycyjnych szkoleniach. Pracownik w ramach abonamentu sam wybiera ścieżki tematyczne, które będą wsparciem w pracy.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/vIAdGpWkcUw" frameborder="0" width="560" height="315"></iframe>

 

Zakres programowy Akademii „Wspólnoty” jest szeroki i obejmuje 12 ścieżek szkoleniowych (ok. 70 webinariów), których tematyka została ustalona po konsultacjach z pracownikami jednostek samorządu terytorialnego. Część merytoryczną powierzyliśmy do przygotowania ekspertom, którzy określili w taki sposób liczbę webinariów, aby wyczerpująco omawiały zaplanowane zagadnienia.

Każde webinarium składa się z trzech części. W pierwszej trener prowadzi szkolenie na wybrany temat, w drugiej – zaprezentowane zostaje studium przypadku. Na koniec trener odpowiada na wybrane pytania, zadane przez uczestników na żywo, w trakcie szkolenia.

 

 

NOWE PRAWO

Natychmiastowa analiza nowo uchwalonych przepisów prawa i ich konsekwencji dla wykonywania zadań w samorządzie. Nasi eksperci praktycy podpowiedzą, jak skutecznie wdrożyć nowe prawo w Państwa jednostce.

 

NOWE ORZECZNICTWO I LINIE ORZECZNICZE

Analiza linii orzeczniczych oraz istotne skutki precedensowych rozstrzygnięć w najważniejszych sprawach z zakresu administracji samorządowej, finansów i gospodarki komunalnej.

 

CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH

Nasi eksperci przedstawią dobre praktyki w zakresie przekształcania ZEAS-ów lub innych jednostek w CUW-y oraz tworzenia nowych podmiotów. Wskażą, jak zapewnić efektywność przyjętych rozwiązań organizacyjnych (kadry, finanse). Pomogą ominąć pułapki prawne i finansowe wdrożeń.

 

CYFROWY URZĄD

Kompendium niezbędnej wiedzy dla kadry i urzędników samorządowych w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa teleinformatycznego, przeciwdziałania wypływowi informacji z urzędu i każdego stanowiska pracy. Rekomendacje organizacyjne i technologiczne z samorządowej (i nie tylko) praktyki.

 

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wdrażanie nowych rozwiązań prawnych w praktyce, m.in. bezpieczna procedura zmiany zawartych umów z wykorzystaniem trybu mediacji, nowe zasady wykluczenia z postępowania, wymogi dotyczące opisu przedmiotu zamówienia, stosowania kryterium kosztu oraz pozaekonomicznych kryteriów oceny ofert.

 

ZARZĄDZANIE I DOBRE PRAKTYKI W GOSPODARCE KOMUNALNEJ

Szkolenia na przykładach sprawdzonych rozwiązań zrealizowanych przez administrację samorządową, jednostki organizacyjne i spółki komunalne. Aspekty ekonomiczne i prawne

 

FINANSE SAMORZĄDOWE

Specjalistyczne szkolenia dla skarbników i służb finansowych JST: dylematy WPF w planowaniu budżetu na 2017 r., pułapki przy wdrożeniu i realizacji centralizacji VAT, rozliczanie dotacji m.in. dla OSP i NGO, problemy z zamknięciem ksiąg rachunkowych oraz istotne zagadnienia wynikające z bieżących potrzeb.

 

INWESTYCJE – FINANSOWANIE I ZARZĄDZANIE

Studia przypadków z zakresu inżynierii finansowej przedsięwzięć inwestycyjnych, organizacji procesów, rozliczania, w tym nadzoru i kontroli. Projektowanie i wdrażanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych, problemy w inwestycjach ze środków unijnych.

 

KADRY I PRAWO PRACY

Profesjonalne szkolenia dedykowane kierownikom i urzędnikom zajmującym się zarządzaniem urzędem, kadrami, płacami w JST oraz jednostkach organizacyjnych. Obejmują wszystkie aspekty dotyczące m.in. naboru, zatrudnienia i zwalniania, ocen pracowniczych, wynagradzania i nagród, czasu pracy i urlopów.

 

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Studia przypadków wykorzystania przez JST innowacyjnych i sprawdzonych technologii wspierających zarządzanie w urzędzie oraz w sektorze komunalnym, poprawiające jakość życia mieszkańców itp.

 

KOMPETENTNY RADNY

Blok szkoleń doskonalących kompetencje przewodniczących rad, przewodniczących komisji i radnych związane z wypełnianiem mandatu radnego (obszary: zarządzanie sesją, współpraca z organem wykonawczym, procedury w radzie i komisjach, budżet i finanse, dostęp do informacji publicznej itp.).

 

ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ

Cykl szkoleń związanych z aktualnymi wyzwaniami organizacyjnymi, kadrowymi, finansowymi oraz wykonywaniem funkcji organu prowadzącego placówkę, współpracy z kuratorem oświaty, a w szczególności zagadnień dotyczących wdrażania obecnych i projektowanych reform oświatowych.

 

Janusz Król, Prezes Zarządu MUNICIPIUM SA

Od początku funkcjonowania Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” naszą misją jest niesienie pomocy samorządom i tę misję chcemy kontynuować. Poza wsparciem wydawniczym, dostarczamy Państwu niezbędnej wiedzy poprzez szkolenia, w których do tej pory wzięło udział kilka tysięcy osób. Idąc z duchem czasu, przygotowaliśmy innowacyjny projekt – Akademię „Wspólnoty”. Z wykorzystaniem najnowszych technologii zbudowaliśmy kompleksową, interaktywną platformę szkoleniową, dedykowaną pracownikom JST.  Zachęcam wszystkie samorządy do współpracy, ponieważ Akademia „Wspólnoty” to absolutnie profesjonalna i unikatowa propozycja.

 

Kontakt:

www.akademiawspolnoty.pl

Aneta Wilim, tel. 504 034 377

a.wilim@municipium.com.pl

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane